دکتر مهراد فخرالدینی

متخصص قلب و عروق


درد های غیر قلبی قفسه سینه

علل غیر قلبی درد سینه: دردهای دیگری که ممکن است با درد قلبی اشتباه شوند شامل دردهای ناشی از :
1..دستگاه تنفسی (پنو مونی پلوریت وپلورزی آمبولی ریه تو مور های ریه و پلور و...)
2..دستگاه گوارشی ( اسپاسم مری رفلاکس معده به مری آشالازی ازو فاژیت زخم مری یا معده و درد های صفراوی وکبدی و ...)
3..دستگاه عضلانی اسکلتی ( کوستو کندریت یا التهاب محل اتصال دنده به جناغ میو زیت آرتروز پو کی استخوان اسپاسم عضلات بین دنده ای ترومای به قفسه سینه و ...)
4.. پوست ( زخم های پوستی التهاب پوست و ...) دردهای ریوی با سرفه کردن و تنفس کردن تشدید پیدا میکنند و در صورت پرسش ، فرد سابقه عفونت مجاری تنفسی و ترشح بیش از اندازه مجاری تنفسی را ذکر میکند. دربیمارانی که سابقه استعمال دخانیات یا سرفه های مزمن همراه خلط فراوان دارند درد های قفسه سینه بدلیل برو نشیت مزمن و بیماری انسدادی مزمن راههای هوایی است . دربعضی از بیماران با اسپاسم مری یا التهاب مری دردهای قفسه سینه مشابه دردهای قلبی است و گاهی با داروهای قلبی رفع می شود . کسانی که دچار ترشح بیش از اندازه اسید معده هستند با مشکل خود آشنایی دارند و میدانند که درد آنها بیشتر بعد از مصرف غذاهای تحریک کننده یا نفاخ ایجاد میشود. از سوی دیگر مصرف آنتی اسید و سایر داروهای مشابه درد آنها را تخفیف میدهد. دردهای عضلانی اسکلتی نیز با آسیبهای این اندامها یا سرما خوردن عضلات بین دندهای همراه است. زونا نیز از بیماریهای نسبتاً شایعی است که اگر بر اثر آن درد قفسه سینه بروز پیدا کند، ممکن است پزشک را به اشتباه به سوی دردهای قلبی گمراه کند. علل کم اهمیت درد سینه
در زنان جوان به ندرت دردهای قلبی منشا ایسکمیک (کاهش خونرسانی) دارند. در این موارد معمولا معاینه و نوار قلب چیز خاصی را نشان نمیدهد. این موارد بیشتر در اثر آشفتگیهای روانی و وجود بیماری خفیف دریچهای به نام پرولاپس دریچه میترال ممکن است ایجاد شده باشد و تجویز آرامبخش یا داروی ایندرال بهترین کمک را به بیمار خواهد کرد. البته اطمینان دادن به بیمار و همراهان او نیز در تخفیف درد ایشان بسیار موثر خواهد بود.گاهی بصورت شایع دردهای نقطه ای و سوزنی بصورت مکرر و گذرا درچند ثانیه در دیواره قفسه سینه حس می شود و همراه با تنفس های سطحی در اثر اختلالات اضطرابی و افسر دگی دیده می شود. علل اورژانسی درد سینه :
-انفا رکتوس میو کارد
- میوکاردیت
- پریکاردیت
- اندوکاردیت
- دیسکشن آئورت
- پنو مو تو راکس
- آمبولی ریه و ... حالتهای بسیار خطرناکی نیز گاه موجب درد قلبی میشوند که باید با دقت فراوان آنها را مد نظر داشت. یکی از این حالتها پاره شدن حاد آئورت است که درد سینه و تند شدن تعداد تنفس و نبض را موجب میشود و در صورتی که اقدام فوری به عمل نیاید، بیمار فوت خواهد شد. از علل جدی دیگر غیر از سکته قلبی ، پنوموتوراکس ، پریکاردیت حاد و … است.
آدرس مطب : 1
تلفن : 22923067 - 021

نظرات کاربران درباره این مطلب :

سعیدبلوچ [ 1395-08-26 ]
خدا بهت عمر زیاد بده استرس رو ازم گرفتی

مجید مرادی [ 1395-03-08 ]
سلام هیچ سایتی به قشنگی سایت شما من ندیدم خیلی قشنگ جواب سوالم را گرفتم متشکرم

رحیم شهبازی [ 1393-09-03 ]
سلام تشکر و ممنون

محمد پاکزاد [ 1390-09-26 ]
بسیار مطلب خلاصه و مفیدی برای دردهای غیر قلبی قفسه سینه بود ممنون آقای دکتر

ali [ 1390-09-03 ]
خیلی با حالی

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیما ریهای غیر قلبیبیماریهای قلب و عروقتغذیه وبیماریهای قلبی و داروها دربیماران قلبیدرمان بیماریهای قلبی و عروش های تشخیصی بیماریهایراهکارهای کنترل عوامل خعلایم بیماریهای قلبی و عصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانآدرس مطب و کلینیک چکاب قلسایتهای دیگراستفاده صحیح از ترید میلمطالب غیر پزشکیگپی کوتاهاخبار جدید پزشکی